preloader
شیراز - خیابان زند بین بیست متری و فلسطین ساختمان زند طبقه سوم کلینیک دکتر بیژن ربیعی

جزییات بلاگ

1 آذر 1396
0
زیبایی صورت

برداشتن اسکار

اسکار های پوستی بر اثر تصادف، تروما یا حتی انجام جراحی به وجود می آیند. از بین بردن اسکار روی پوست به خصوص پوست صورت یکی از موارد مراجعه جهت انجام جراحی پلاستیک است. در این عمل اسکار روی صورت از بین رفته یا حد اقل کمتر معلوم می شود.

تکنیک ها و روش جراحی پلاستیک

به طور کلی سه نوع اسکار روی پوست صورت وجود دارد شامل اسکارهای انقباضی، اسکارهای کلوئیدی و اسکار های هیپرتروفیکی. اسکارهای کلوئیدی و هیپر تروفیکی به کمک جراحی پلاستیک برداشته می شوند. محل جراحی با بخیه های بسیار ظریفی دوخته شده و اثر اندکی برجا می ماند. تزریق استروئید هم انجام می گیرد.

اسکار های انقباضی هم به روش جراحی پلاستیک Z از بین می روند. از آن جا که اسکارهای انقباضی عمیق ترند و به طور معمول عروق خونی و عضلات را هم دربرگرفته اند لازمست که پوست ناحیه ی دیگر بدن برداشته شده و در محل ترمیم اسکار مورد استفاده قرار گیرد.

جراحی پلاستیک Z یا Z پلاستی باید تحت نظارت جراح پلاستیک با تجربه انجام شود. جراحی پلاستیک Z برای طبیعی نشان دادن اسکارها روی خطوط صورت انجام می گیرد. در این روش برش ها در دو طرف اسکار ایجاد می شود که به شکل مثلث هستند اما درمجموع شبیه به Z به نظر می رسند. پوست ناحیه ی Z با زاویه ی متفاوتی دوخته شده و اسکار پوشانده می شود. در کنار این عمل درمابراسیون و لیزر درمانی هم انجام می گیرد تا لایه های فوقانی پوست صاف تر شود.

خطرهای ناشی از انجام این عمل این است که اسکار به طور کامل از بین نرفته فقط لایه ای از روی آن برداشته شده و کمتر معلوم می شود. البته اسکار جدیدی هم ایجاد می شود زیرا پوست از ناحیه ی دیگر برداشته شده است. کیفیت جراحی و نتیجه ی حاصل از آن به مهارت جراح بستگی دارد.

این روش عوارض جانبی اندکی به دنبال دارد. مهم ترین عارضه این است که ممکنست ظاهر اسکار بدتر شود که در موارد کمی دیده می شود.
به طور معمول جراحی ترمیم اسکار تحت بیحسی موضعی انجام می شود و به صورت سرپایی است.

پیش از عمل، مصرف داروهای خاص و الکل که مانع از لخته شدن خون می شوند ممنوع است. مصرف داروهای حاوی آسپیرین هم باید متوقف شود. مصرف ویتامین ث توصیه می شود. از شب قبل از عمل هم بیمار باید ناشتا باشد. به غیر از دستورات پزشک کار دیگری لازم نیست انجام شود. داروهای مورد نیاز هم از سوی پزشکان تجویز خواهد شد.

پس از عمل - نتیجه ی حاصل از عمل یک سال بعد از عمل مشخص می گردد. بعد از عمل باید سر بیمار بالاتر از سطح بدن قرار گیرد. بیمار باید فعالیت های بدنی کمی داشته باشد. بخیه ها پس از گذشت یک هفته کشیده می شوند اما ترمیم پوست به زمان بیشتری نیاز دارد. مدت زمان عمل به طور معمول 2 ساعت است و پس از انجام عمل بیمار مرخص خواهد شد.

نظر (0)

نظر خود را بیان کنید

!
!
کاربر گرامی ،
ایمیل شما بعد از انتشار نمایش داده نمی شود

درخواست نوبت آنلاین

بیخیال