preloader
شیراز - خیابان زند بین بیست متری و فلسطین ساختمان زند طبقه سوم کلینیک دکتر بیژن ربیعی

جزییات بلاگ

30 آبان 1396
0
خدمات

لیفت پیشانی

فرآیند لیفت و بالاکشیدن ابروها و پیشانی به منظور درمان چروک پیشانی بایستی توسط جراح پلاستیک و زیبایی حاذق و ماهر انجام پذیرد. با توجه به شرایط خاص شما، لیفت و بالا بردن ابروها و لیفت پیشانی می‌تواند به روش سنتی (که همان روش آندوسکوپی است)، یا روش‌های کم تهاجمی بوتاکس و یا لیفت با نخ، انجام بگیرد. به‌طورکلی این فرآیند حدود یکی دو ساعت طول می‌کشد. مهمترین عوارض بوتاکس مربوط به ۳ چیز است، تزریق بیش از اندازه، تزریق نابجا و انتشار دارو به نقاط اطراف که مورد نظر و قابل پیش بینی‌ نیستند. در نتیجه ممکن است عضلات یا بیش از اندازه ضعیف شوند یا عضلات اطراف از کار بیفتند. علامت اینها در پیشانی و اطراف چشم افتادگی ابرو، و بینی، افتادگی پلک، در اطراف دهان افتادگی دو گوشهٔ دهان و اشکال در غذا خوردن، و در گردن اگر عمیق تزریق شود اشکال در بلع و صدا میگردد.

لیفت و بالا کشیدن ابرو به روش سنتی

بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و در کل فرآیند هوشیار نیست.

پیشانی زیر خط رویش مو برش خواهد خورد.

پوست برداشته می‌شود تا چین‌وچروک‌ها هموار شود و ابروها در جایگاه جدیدی قرار گیرند.

پوست اضافه‌ای برداشته می‌شود.

برش با بخیه بسته ‌می‌شود.

جراحی آندوسکوپی لیفت و بالا کشیدن ابروها

بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و در کل فرآیند هوشیار نیست.

چندین برش کوچک در امتداد پوست سر داده می‌شود.

آندوسکوپ از طریق این برش‌ها وارد می‌شود، که برای جراح امکان مشاهده ناحیه تحت درمان بر روی نمایشگر تلویزیون را فراهم می‌نماید.

با استفاده از ابزار دیگری پوست پیشانی بالابرده می‌شود، ابروها در موقعیت جدید قرار می‌گیرند و بافت‌های عضلانی ایجادکننده خطوط حذف می‌شوند.

پوست اضافی برداشته می‌شود و برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

پانسمان بعد از دو سه روز برداشته می‌شود و بخیه‌ها بعد از حدود دو هفته می‌توانند برداشته شود. زمان بهبود برای هر بیمار متفاوت است. بااین‌حال شما قادر به ازسرگیری فعالیت‌های روزانه خود بعد از دو هفته خواهید بود. پس از بهبود کامل، نتایج زیبا، چشمگیر و طبیعی خواهند بود.

لیفت و بالاکشیدن ابروها با نخ

لیفت صورت با نخ در طول بیست سال گذشته اصلاح و مورداستفاده قرار گرفته است. در این روش، ابرو‌ها به‌وسیله کاشت نخ‌های نایلونی در برش‌های بسیار دقیق ایجادشده با سوزن بالا برده می‌شوند. با تقبل هزینه لیفت با نخ ، این نخ‌ها با دوام هستند مقاوم بوده و نتایج پایداری ایجاد می‎‌کنند. در روش لیفت ابرو با نخ، خط رویش مو به عقب کشیده نشده و رشد موها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.. زخم‌ها داخل موها و هرکدام 3-4 میلی‌متر می‌باشند. گره‌ها قابل لمس نیستند. در ابتدا ممکن ا‌ست ابروها به نظر قدری بیش‌ازحد بالا کشیده شده باشند اما با کاهش تورم زخم‌ها، بعد از لیفت صورت با نخ ابروها وضعیت طبیعی متناسب با حاشیه استخوانی حدقه چشم به دست می‌آورند. به‌علاوه این سیستم  اغلب امکان طراحی ابرو به شکل دلخواه را فراهم می‌نماید. جراحی لیفت ابرو و  پیشانی می‌تواند در بیست‌وچهار ساعت اول بعد از عمل با درد همراه باشد ولی  در کلینیک صدف از روشی ساده استفاده می‌شود که این درد را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

کلیه خطرات و عوارض نخ لیفت در جلسه مشاوره برای شما شرح داده خواهد شد. شایع‌ترین عوارض ناشی از عمل لیفت ابرو با نخ شامل خونریزی، حساسیت و قرمزی پوست است. البته اگر چنین عوارضی در لیفت ابرو با نخ برای شما اتفاق افتد، حالت موقتی خواهد داشت و در عرض چند هفته بعد از عمل به طور کامل برطرف خواهد شد. ضمناً خطر بروز عفونت و واکنش‌های حساسیتی هم بعد از تقبل  هزینه لیفت نخی وجود دارد.

اگر بعد از گذشت مدت زمانی بالا کشیدن ابرو  نیاز به تنظیم پیدا کردند، می‌توان به‌راحتی با اضافه کردن یکی از دو بخیه‌های اضافی انجام پذیرد. بعد از گذشت شش الی هشت ماه فرد وجود بخیه‌ها را فراموش می‌کند.

این بخیه‌ها همچنین با استحکام بخشیدن به قسمت‌های بیرونی ابرو و پوست شقیقه، بدون بالا کشیدن ابرو، چین‌وچروک‌ها در گوشه بیرونی چشم را کاهش می‌دهند.

بالا کشیدن ابرو با روش تزریق بوتاکس

قبل از درمان

پزشک متخصص، شمارا معاینه می‌کند تا مطمئن شود که شما آمادگی لازم برای انجام مراحل جراحی لیفت ابرو را دارا هستید. قبل از تزریق بوتاکس، از روش بیهوشی موضعی یا یک بسته یخ برای بی‌حس کردن ناحیه استفاده می‌شود.

فرآیند درمان

مقدار کمی از بوتاکس پیشانی در ناحیه بین و اطراف ابروها جهت سست نمودن عضله‌هایی که موجب پایین افتادن ابروها شده است، تزریق خواهد شد. نتایج به‌تدریج حاصل خواهد شد و نتیجه نهایی ظرف دو هفته بعد از درمان به دست می‌آید. عوارض بوتاکس در صورتیکه توسط پزشک ماهر انجام شود ، ناچیز خواهد بود . هزینه و قیمت بوتاکس درمان بستگی به تعداد تزریق های مورد نیاز بیمار دارد. در جلسه مشاوره هزینه تزریق بوتاکس برای شما تعیین خواهد شد. تعداد واحدهای تزریق مورد نیاز شما بطور معمول با توجه به میزان فعال بودن عضلات تعیین می شود. تزریق بوتاکس پیشانی، با رفع چین و چروک پیشانی و خطوط اخم، جوانی را دوباره به چهره شما بازمیگرداند.

بعد از درمان

تا چهار ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی از لمس، مالش و یا استفاده از مواد آرایشی بر روی ناحیه تحت درمان، خودداری فرمایید. مراحل لیفت پیشانی و ابرو حدود پانزده دقیقه به طول می‌انجامد. در روز درمان، توصیه‌های مخصوص بعد از درمان به شما ارائه خواهد شد.

لیفت ابرو با هایفوتراپی

در لیفت ابرو با هایفو ابتدا نوعی ژل خنک‌کننده به ناحیه ابروها اعمال می‌شود و پس‌ازآن، پروب سونوگرافی بر روی پوست قرار می‌گیرد. انرژی حاصله از پروب اولتراسوند به لایه‌های زیرین پوست و عضله‌های پایین‌تر انتقال می‌یابد. ممکن ا‌ست در طول مراحل جراحی کمی گرما حس شود ولی به‌طورکلی این مراحل بدون درد پیش می‌روند. این فرایند حدود سی دقیقه به طول می‌انجامد و بعد از عمل نیاز به سپری کردن دوره نقاهت نیست. از این روش برای لیفت و کشیدن پوست صورت نیز استفاده می شود.

به منظور لیفت و بالا کشیدن ابروها از روش های دیگری همچون تزریق ژل و رادیو فرکانسی نیز بهره گرفته می شود.

نظر (0)

نظر خود را بیان کنید

!
!
کاربر گرامی ،
ایمیل شما بعد از انتشار نمایش داده نمی شود

درخواست نوبت آنلاین

بیخیال